Rubén Nova entre les candidatures als Premis Esports IB 2021

L’Assemblea Balear de l’Esport aprova les 12 candidatures als Premis Esports IB 2021

És la primera vegada que convoquen a un andritxol

El Ple de l’Assemblea Balear de l’Esport (ABE) ha aprovat aquest dimecres les candidatures als Premis Esports IB 2021, que es lliuraran el 19 de desembre a la Gala de l’Esport de les Illes Balears. Els guanyadors sortiran d’una votació del Jurat el proper mes de novembre.

L’Assemblea Balear de l’Esport aprova les 12 candidatures als Premis Esports IB 2021

La presidenta de l’ABE, la consellera d’Afers Socials i Esports, Fina Santiago, i el vicepresident, el director general d’Esports, Carles Gonyalons, han presidit el Ple, en el qual hi han participat una cinquantena de representants del món esportiu de les Illes Balears.

L’Assemblea Balear de l’Esport ha aprovat per unanimitat les candidatures a les 12 categories de distincions dels Premis Esports IB, que ha elevat la Junta Directiva de l’ABE a proposta de la Comissió Sectorial.

Les candidatures aprovades en les 12 categories són:

«Posam valors a l’esport» Esports IB:

  1. VIRGINIA TORRECILLA REYES (FUTBOL)
  2. RUBÉN NOVA FERNÁNDEZ (FUTBOL/PARABÀDMINTON)
  3. MARC TUR PICÓ (ATLETISME)
  4. CATA CORRÓ LORENTE (NATACIÓ)

Promesa masculina Esports IB:

  1. XAVIER GARCIA OLLÉ (2006) (VELA)
  2. JOAN TONI MORENO BENNÀSSAR (2000) (PIRAGÜISME)
  3. IZAN GUEVARA BONNÍN (2004) (MOTOCICLISME)
  4. ANTONI ROIG ROIG (2006) (TIR AMB ARC)

Promesa femenina Esports IB:

  1. DANIELA GARCIA TENA (2001) (ATLETISME)
  2. HELENA PUEYO MELCHOR (2001) (BÀSQUET)
  3. CARLA VEY SUAREZ (2005) (PIRAGÜISME)
  4. MARIA PERELLÓ MORA (2005) I MARTA CARDONA ALCÁNTARA (2005) (VELA)

Millor esportista femenina Esports IB:

  1. MARIONA CALDENTEY OLIVER/CATA COLL LLUCH/PATRICIA GUIJARRO GUTIERREZ (FUTBOL)
  2. MAVI GARCIA CAÑELLAS (CICLISME)
  3. GEMMA TRIAY PONS (PÀDEL)
  4. NEUS BALLESTER BOVER/ANDREA PERELLÓ MORA (VELA)

Millor esportista masculí Esports IB:

  1. ENRIC MAS NICOLAU (CICLISME)
  2. JOAN CARDONA MENDEZ (VELA)
  3. JOAN MIR MAYRATA (MOTOCICLISME)
  4. MARCUS COOPER WALZ (PIRAGÜISME)

Millor esportista d’esport adaptat masculí Esports IB:

  1. JOAN REINOSO FIGUEROLA (PARACICLISME)
  2. ADRIÁN CASTAÑO FORTEZA (PIRAGÜISME)
  3. MIGUEL ÁNGEL SÁNCHEZ LÓPEZ (FUTBOL)
  4. DANIEL PLANELLS SERRA (ATLETISME)

Millor esportista d’esport adaptat femení Esports IB:

  1. MARIA ESTHER DE LEÓN LÓPEZ (PARA-KARATE)

Millor equip femení Esports IB:

  1. CLUB XELSKA (GIMNÀSTICA)
  2. MALLORCA WATERPOLO CLUB (NATACIÓ)
  3. FUNDACIÓN ASNIMO (BÀSQUET)
  4. COVICSA SANTA EULÀRIA (TENNIS TAULA)

Millor equip masculí Esports IB:

  1. PALMA FUTSAL (FUTBOL)
  2. ESPANYA HC (HÒQUEI LÍNIA)
  3. URBIA VOLEY PALMA (VOLEIBOL)
  4. U.D. IBIZA (FUTBOL)

Millor tècnic Esports IB:

  1. RAFAEL POL CABANELLAS (FUTBOL)
  2. JAVIER DOMINGUEZ FITENI (KICKBOXING)
  3. FRANCISCO MARTÍN TORRES (PIRAGÜISME)
  4. JUAN ANTONIO RAMOS SÁNCHEZ (TAEKWONDO)

Millor tècnica Esports IB:

  1. LORENA TORRES RAMOS (BÀSQUET)
  2. ITZIAR GOMEZ EGEA (FUTBOL SALA)
  3. IRENE COLOMAR COSTA (KARATE)
  4. BEATRIZ MENÉNDEZ GONZÁLEZ (PIRAGÜISME)

Premi honorífic Esports IB

  1. FEDERACIÓ DE CICLISME
  2. TITA LLORENS BAGUR (NATACIÓ)
  3. MANUEL PIÑA FORTEZA (NATACIÓ)
  4. MIQUEL JAUME ROIG (FUTBOL SALA)

vilaAndratx

Informació del municipi d’Andratx